Як Стати Program Manager В It Та Заробляти $5000 На Місяць Бізнес-школа Laba

Складні проєкти бувають у великих програмах, де є кілька вендорів (компаній, що розробляють програмне забезпечення). Іноді вони розміщені в різних часових поясах, у різних культурах і конкурують між собою. Наприклад, з проєктом працює кілька команд з Індії, колектив з Білорусі чи Росії, наша команда з України та ще є команди в Британії чи у Штатах. Проєктний менеджер не відразу бачить реальний результат своєї роботи, а людині це потрібно з погляду психології.

Іншого разу надійшов PDF-файл з японським текстом з правками. Тоді я копіювала текст у гугл-перекладач, з усім розбиралася. Витрачала кілька годин на те, щоб зрозуміти, що треба зробити. РМ спілкується з розробниками, з клієнтом, з керівництвом своєї компанії, треба балансувати, знаходити такі рішення, щоб усі були задоволені. На жаль, так не завжди виходить, іноді треба домовлятися й жертвувати чиїмись інтересами. В першій половині дня відбуваються щоденні та щотижневі мітинги (команда сама вирішує кількість сінків — коротких зустрічей, які їй потрібні).

Його добре отримати на поточному місці роботи, навіть якщо цей досвід не в ІТ сфері. Навички класичного менеджменту (організація, планування, контроль та мотивація) стануть для вас допоміжними у сфері ІТ. Якщо зараз на роботі немає шансів, розгляньте варіант волонтерських проектів.

Вигадувати нічого не потрібно, але й применшувати – також. Іноді виникає плутанина між обов’язками Project і Product Manager. Якщо спростити класифікацію, то продакт вирішує, що робити розробникам, щоб бізнес заробив гроші, а Project Manager будує процес так, щоб це сталося. І хоча менеджер в IT не пише код, натомість координує процес розробки, балансуючи між інтересами замовника, команди й керівництва компанії. Також рекомендуємо завітати до порталу DOU, де є спеціальний розділ First Job.

Для побудови ефективного робочого процесу важливо розуміти, хто взагалі працює над проєктом. Надсилання останніх листів — це те, про що потрібно завжди пам’ятати. Все, що потрібно надіслати за сьогодні — репорти, графіки, питання для обговорення, запрошення проджект менеджер обовязки на зустрічі на інші дні — обов’язково надішліть наприкінці робочого дня. Так ви закриваєте сьогоднішнє завдання, а у випадку з іноземними клієнтами отримуєте можливість отримати швидкий фідбек і підтримати комунікацію, що завжди цінується.

Лайфхаки від найкращого PM-а за версією Ukrainian IT Awards. Працювати з різноманітними інструментами планування проектів.

Стаття буде цікавою новачкам у проєктному менеджменті та читачам, які хочуть скласти уявлення про цю посаду. Схема, коли бізнес-аналітик і РМ працюють на одному проєкті — золотий стандарт аутсорсу, проте на практиці Project Manager часто буває єдиною сполучною ланкою між замовником і командою. Якщо ВА в компанії немає, то РМ виконує роль бізнес-аналітика та працює з вимогами. Сюди відноситься все, що стосується комунікації, вирішення конфліктів, самоорганізації команди тощо. У сфері IT Project Manager може працювати в міжнародних командах, де зібрані люди з різних країн з різною культурою. Відповідно, потрібно розуміти їхні особливості та традиції спілкування, щоб встановити кращу комунікацію.

Мені подобається розбиратися в складних ситуаціях, розв’язувати різноманітні задачі, спілкуватися з людьми, планувати. На основі цієї інформації, складаємо план розвитку та розробляємо стратегію пошуку першої роботи. Завжди готова допомогти молодим авторам порадою і просто любить говорити про маркетинг, тексти і сенси.

У результаті маємо скласти «дорожню карту», наш календар роботи. Наприклад, ми плануємо розробити фічу з 1 березня до 16 червня. І маємо розписати всі завдання на цей період, враховуючи можливі відпустки та свята. Рівень заробітної плати спеціаліста безпосередньо залежить від країни, ніші фірми та досвіду. Відразу зазначимо, що проджект-менеджери більш затребувані в міжнародних аутсорсингових компаніях, орієнтованих на клієнтів з країн Європи та США. Але до необхідних базових onerous та soft abilities додається ще й володіння англійською мовою.

Кожен проєкт починається з ініціації, що включає збір інформації, заповнення бізнес-кейсу, розрахунок бюджету. Саме на цьому моменті в роботу включається проджект-менеджер і починає вести проєкт. Джуніор може взяти простий проект і провести його від початку до кінця. Це відрізняє його від інтерна, який володіє більш теоретичними, ніж практичними навичками, і ще не може власноруч вести проект. Тому необхідний технічний бекґраунд для проджекта — це розуміння загальних принципів, як створюється програмний продукт.

Часто кандидати мають свій список компаній-фаворитів, в яких хотіли б працювати. Якщо ви серед них, тоді регулярно переглядайте розділ вакансій безпосередньо на їх сайтах, а також сторінки в соцмережах. Варто приєднатися до ІТ-ком’юніті, щоб встановити нові ділові зв’язки та знайомства, отримати більше корисної інформації з перших вуст, зокрема як стати проджект-менеджером. Також можна відвідувати офлайн-конференції та збори айтівців.

Такі приклади є навіть серед моїх колег», — ділиться Поліна Приходько, Project Manager в ЕРАМ. Ми попросили Поліну розповісти про те, чим займається менеджер проєктів у галузі ІТ, як виглядає її типовий робочий день, та які вимоги висувають зараз до РМ-ів. Project Manager багато комунікує (у тому числі і з продактом) на всіх етапах проєкту, відповідає за якість та стежить за термінами, координує роботу команди, мотивує її.

Як стати проджект-менеджером в IT

А ще, що курси ведуть 5-6 різних спікерів, що дає можливість побачити різні думки й підходи. Я почав з вивчення англійської, оскільки хотів перевірити, чи підійде мені формат онлайн-навчання, який всі навколо активно критикували. За кілька місяців я вже був впевнений, що on-line education працює, і почав підшукувати курси Project Management-у. «Мене звуть Денис, мені 30 років і я, як скаже більшість рекрутерів, світчер. У 29 я вирішив закінчити з медициною на користь менеджменту в IT. Сьогодні, якщо хтось запитує, чим я займаюся, — впевнено відповідаю, що я — Project Manager», — представляється герой цієї статті.

Як стати проджект-менеджером в IT

Мета бізнес-аналітика — правильно зрозуміти замовника, й опрацювати від початку до кінця задачі, поставлені в скоуп. З появою гнучких методологій розробки та управління проєктами (Agile, Scrum) класичний проєктний менеджмент зазнає змін. Детальне планування задач і контроль їх дотримання не завжди є доцільними, адже всі ці процеси можуть змінюватися в ході роботи. Для РМ стає важливим вміння мотивувати команду, що дає змогу виконувати роботу більш злагоджено та ефективно.

На мою думку, вони підходять тим, хто має хоча б якийсь досвід. Інформація накладається на досвід і формується структура. Якщо досвіду зовсім немає, краще обрати розширене навчання, щоб було більше деталей. Серед gentle skills та особистісних навичок для менеджера проєктів важливі увага до деталей, аналітичне та креативне мислення.

Як стати проджект-менеджером в IT

Ми складаємо програму так, щоб курс був корисним і практикуючим PM, і новачкам, які вперше чують про таку професію. Ви можете стартувати вже після курсу, навіть якщо зараз нічого не знаєте про Project-management. Ви здобудете детальне розуміння процесу закриття проекту та його складових етапів. Ознайомимось з кроками, необхідними для успішного завершення проекту, такими як підготовка звітів, оцінка результатів проекту, архівування даних та інше.

Було сильне бажання якомога швидше застосувати знання в реальному IT-проєкті. Підписуйтеся на Telegram-канал «Редакція DOU», щоб не пропустити нові випуски аналітики. Зарплати РМ найнижчі серед ІТ-спеціалістів, які координують виконання проєктів.

  • Наприклад, якщо хтось із команди перед тим, як піти, напише в чат про нову проблему або запропонує рішення — обов’язково зафіксуйте це в особистому беклогу.
  • Тому необхідний технічний бекґраунд для проджекта — це розуміння загальних принципів, як створюється програмний продукт.
  • Це допомогло б відкоригувати свої дії та навчитися цінувати певні моменти в теперішньому.
  • Щоб ставити лайки чи зберігати статті та новини, потрібно увійти або зареєструватись.
  • Статуси включають як уже зроблені кроки, так і плани на найближчий час.

Якщо вам важко справлятися зі стресом і хочеться спокійнішу роботу, подивіться у бік ролей Data або Business Analyst. Розробники пояснять і не вважатимуть вас некомпетентним. Зважайте, аби вони були комплексними та охоплювали весь життєвий цикл проекту. Перед інтерв’ю раджу більше дізнатися про компанію та підготувати запитання рекрутеру. Щоб ставити лайки чи зберігати статті та новини, потрібно увійти або зареєструватись.

Після завершення навчання ви пишете і захищаєте проєктну роботу та отримуєте диплом. Спікери курсу проводять живі сесії “запитання-відповідь” в онлайн-форматі, де ви можете задати питання і отримати розгорнуту відповідь в режимі реального часу. Цей модуль надасть цінну інформацію про потенційні шляхи розвитку кар’єри.

Тоді відбувається об’єднання в одне ціле фахівців з обох боків та максимальна синергія, а всі чати, листування та зустрічі – спільні. Менеджери проєктів затребувані у будь-якій сфері, де потрібні «диригенти», які можуть ефективно керувати «оркестром». Зазвичай такий фах поширений в ІТ та міжнародних компаніях із великою кількістю проєктів. В Академії може вчитися будь-яка людина у віці від 8 років, незалежно від базової освіти. Ваш досвід має бути підтверджений реальними прикладами. Як і працівники, так і компанії зазвичай мають декілька профільних доменів, тож на це звертають увагу.

Самостійно чи за допомогою ментора потрібно продовжувати шлях до позиції проджект-менеджера з чітким планом хоча б на рік. Зрештою, у вас обмежений обсяг знань щодо більшості речей, тому зрозумійте, що саме варто надолужити, аби втриматися у компанії і зростати далі. Ще для проєктного менеджера корисно мати базове розуміння, що таке GitHub.